неделя, 12 октомври 2014 г.

"Созопол" загря с победа преди дербито

Футбол
След 8-месечно отсъствие от терена в състава на "Созопол" се завърна възстановилият се от контузия Илиян Шерденов. Футболистът направи отлично включване в контролата срещу "Загорец" /Нова Загора/, която созополлии спечелиха с 3:1.

Срещата запълни паузата в първенството на "Б" група заради европейската квалификация между националния ни тим и Хърватия.
В проверката наставникът Румен Димов използва два различни състава, но головете паднаха едва през второто полувреме. Гостите от Созопол откриха резултата в 52-ата минута с гол на Илиян Капитанов. В 66-ата и 72-ата минута класическото 3:0 оформи Кристиян Ватралев. Почетното попадение домакините от "Загорец" отбелязаха в края на срещата.

На 18 октомври "Созопол" е домакин на областното дерби срещу "Бургас". Мачът е от 16.00 часа на "Арена Созопол".