събота, 4 октомври 2014 г.

Созопол изпусна Черноморец в дербито на региона

Футбол
Регионалното дерби между Черноморец Бургас и Созопол не излъчи победител. Двата отбора завършиха при резултат 1:1 в мач от 9-ия кръг на Б група, който се игра пред стотина зрители на стадион „Лазур”. Двубоят беше изгледан от кмета на Созопол Панайот Рейзи, бившия тийм мениджър на „акулите” Радостин Кишишев и президента на ПФК Мастер Мартин Бошнаков.
„Вампирите” започнаха по-нахъсано срещата и логично поведоха в резултата. В 14-ата минута Пламен Колев засече центриране отляво и изпрати топката в мрежата на бургазлии. В 26-ата минута капитанът на Черноморец Деян Христов възстанови равенството след перфектно изпълнение на пряк свободен удар. До края на първата част играчът можеше да направи пълен обрат, но ударът му с глава профуча край страничния стълб.
След почивката футболистите на Созопол отново бяха по-настоятелни, но не бяха достатъчно концентрирани в завършващата фаза. В 62-ата минута Михаил Георгиев направи атрактивна задна ножица, но ударът му премина край вратата на Черноморец. Десетина минути преди края на срещата Реджеб Халил отправи топовен изстрел, но и неговият мерник се оказа неточен.
След този кръг „вампирите” остават 12-и в класирането с актив от 11 точки. Черноморец пък продължава да е без победа във втория ешелон и заема предпоследното 15-о моясто с едва 4 точки.