вторник, 27 октомври 2015 г.

Созопол от "Б" група хвърли бомбата и изрита Ботев от Купата

Втородивизионният Созопол изхвърли Ботев Пловдив от турнира за Купата на България след успех с 1:0 с гол на Емануил Манев още в 4-ата минута в двубоя от осминафиналите на състезанието. Така Созопол продължава напред към четвъртфиналите, а колебливите изяви на пловдивчани през сезона продължават.
Тимът на Созопол, който е пети във временното класиране на Б група, изигра добър мач срещу съперника си от елита на българския футбол и имаше още голови ситуации освен победното попадение.
Двубоят стартира кошмарно за пловдивчани, след като в 4-ата минута защитата на Ботев не се подреди добре, топката стигна до Манев, който с майсторски удар я прати в долния десен ъгъл на вратата. До края на полувремето Ботев търсеше начин за изравняване, но с не особено ефективни действия. В 7-ата минута Мариян Огнянов намери топката с глава, но стреля право в ръцете на вратаря на домакините Свилен Нотев.
Футболистите на Созопол запазиха спокойствие и опитваха да се възползват от шансовете си за увеличаване на аванса. Прекрасна възможност се откри пред Мирослав Радев в 14-ата минута. Той бе потърсен с дълга топка, овладя и стреля, но встрани от вратата.
Гостите направиха опит да намерят Даниел Генов в наказателното поле в 25-ата минута, но той не успя да стигне до топката, а футболист на Созопол изчисти в корнер. В самия край на първото полуреме бе и една от най-удобните ситуации за изравняване за Ботев. Йордан Христов центрира в полето на Созопол, но Кифуети не успя да преодолее вратаря Свилен Нотев.