понеделник, 14 септември 2015 г.

В оспорван двубой отборът на „Созопол” победи „Спартак” /Плевен/ с 3:2

Футбол
В оспорван двубой отборът на „Созопол” победи „Спартак” /Плевен/ с 3:2. Срещата от 7-мия кръг на първенството в „Б” група се игра на „Арена Созопол”, а зрителите видяха цели шест жълти картона, които бяха показани на домакините от главния рефер Радослав Станев.

Резултатът за гостите откри  Цветомир Тодоров в 15-ата минута. Отговорът на момчетата на мениджъра Румен Димов не закъсня и минута по-късно Васил Калоянов изравни. В 23-ата минута „Созопол” излезе напред, след като Диян Хаджиев покачи за 2:1. Пълният обрат в двубоя направи Васил Калоянов, който след асистенцията си за втория гол, се разписа отново във вратата на гостите за 3:1.

В 76-ата минута Шопов намали 3:2, като преди това Пантев можеше да зарадва „Спартак”, но за щастие на съперника нацели гредата.  След този кръг „Созопол” има актив от 13 точки и заема 4-а позиция. Днес по програма играят „Нефтохимик” - „Лудогорец” от 19.00 ч. на стадион „Лазур”. По същото време „Поморие” посреща „Верея”.