понеделник, 29 юни 2015 г.

"Созопол" се опъна на "Славия", но загуби с 2:3

"Созопол" загуби с 2:3 от "Славия". Контролната среща между двата отбора се състоя на стадион „Славия“ в София пред около стотина зрители. „Небесносините“ можеше да стигнат поне до равенство, но грешка в тяхната защита 4 минути преди края на мача позволи на домакините да се поздравят с успеха.
"Славия" откри още в 9-ата минута чрез Ивайло Димитров. „Небесносините“ обаче се вдигнаха и успяха да изравнят. Мирослав Коев отправи топовен изстрел от фаул, топката рикошира в напречната греда на Георги Петков и се върна при Георги Хашев, който от метър изравни. При този резултат приключи и първото полувреме. През вторите 45 минути домакините отново успяха да излязат напред в резултата. Възпитаниците на Румен Димов обаче за втори път изравниха. Любомир Цеков открадна топка от „бялата“ защита и прати топката в мрежата на "Славия". В 86-ата минута груба грешка в защитата на "Созопол" позволи на столичани да отбележат трети гол. В последните секунди "небесносините" можеха отново да изравнят, но удар от далечно разстояние премина покрай дясната греда на "белите". Веднага след срещата созополчани отпътуваха обратно за морето, след като подготвителният им лагер приключи. Футболистите ще получат два почивни дни, след което ще продължат с подготовката при домашни условия.