сряда, 19 ноември 2014 г.

Младежкият национален отбор на България загуби от ФК Созопол с 1:2 във втората си контрола, която се игра в Сливен на стадион "Хаджи Димитър".

Селекционерът Антони Здравков отново даде шанс на всички налични играчи да вземат участие в мача, като те бяха разделени на два различни състава във всяко от полувремената. Бекир Расим откри резултата в полза на България през първата част, която завърши при 1:0.
През второто полувреме Созопол направи пълен обрат в двубоя след грешки в отбраната на "трикольорите". Селекционерът Антони Здравков сподели:
"Доволен съм от играта през първото полувреме. Създадохме 3-4 положения за гол, реализирахме едно попадение и същевременно не допуснахме нито една опасна ситуация пред нашата врата. През второто полувреме подценихме съперника и след груби индивидуални грешки в нашата защита се стигна до изравняване“, коментира Здравков.
„След попадението тръгнахме да играем по-офанзивно, но наивна грешка в отбраната ни доведе до втори гол за Созопол. За втората част мога да кажа, че съм доволен единствено от последните 15 минути, въпреки че направихме няколко пропуска. Не съм доволен от това, че загубихме мача. Трябва да изчистим грешките сега, за да не ги допускаме в официални срещи. Този лагер-сбор беше главно с цел да се опознаем повече играчи, да им дадем шанс и да изградим основна група от 22-23 футболисти, с които да работим. Това не означава, че няма да продължим да следим и други футболисти и да повикаме тези, които се представят най-добре. Проблемът е, че нямаме време", заяви още Тони Здравков.
Съставът на България за първото полувреме: Красимир Костов, Тенев, Пламен Гълъбов, Слави Сталев, Преслав Петров, Никола Колев, Кристиян Малинов, Красимир Станоев, Бекир Расим, Георг Илиев, Георги Минчев.
Съставът на България за второто полувреме: Анатоли Господинов, Денислав Мицаков, Терзиев, Георги Пейчев, Пламен Гълъбов, Радослав Цонев, Петър Витанов, Станислав Дрянов, Реян Даскалов, Тони Тасев, Милчо Ангелов./БТА