понеделник, 1 октомври 2012 г.

Най-малките ветроходци от Общински морски спортен клуб „Циклон” (Поморие) спечелиха за втора поредна година Държавното отборно първенство в клас „Оптимист”.

Най-малките ветроходци от Общински морски спортен клуб „Циклон” (Поморие) спечелиха за втора поредна година Държавното отборно първенство в клас „Оптимист”, съобщава sportal.bg. Възпитаниците на треньора Христо Гърков започнаха колебливо двудневната надпревара в Созопол и допуснаха три поражения в предварителния кръг „Round Robin”. След първия състезателен ден място на полуфиналите си осигуриха ОМК „Несебър 2000”, ОЯК „Созопол”, ОМСК „Циклон” и ЯК „Порт Бургас”. До финалната серия за титлата достигнаха отборите на ОМК „Несебър 2000” и ОМСК „Циклон”.

Младите поморийци се реваншираха за загубата в I кръг и спечелиха отборната надпревара в клас „Оптимист” за втора поредна година. В края на шампионата в Созополския залив се състоя гонка с общ старт на всички състезатели за наградите, осигурени от домакините и „Рефил” ЕООД. В нея най-добре се представиха състезателите на ОЯК „Созопол” с треньор Крум Стоев.