неделя, 18 март 2012 г.

Созопол завъртя зрелищно реми – 3:3 със Свиленград 1921 в мач от 23-ия кръг на Югоизточната „В” група. Двубоят предложи много емоции и обрати за 200-те зрители, дошли в неделния следобед на обновения градски стадион в морската община.

Срещата започна повече от неочаквано за домакините. Още в 15-ата минута Свиленград 1921 излезе напред в резултата. Позаспалата отбрана на Созопол, изпусна Алил Кардашев, който качи топката на главата на Николай Колев и последният с голяма доза хландокръвие откри резултата.

Пет минути по-късно дойде и нов шок за домакините. Отново след пробив на Кардашев, последва центриране към Васил Гуджев, който се оказа непокрит в наказателното поле на гостите и с премерен удар от 15-ина метра удвой преднината на свиленградчани.

В 24-ата минтута Колев можеше да отбележи нов гол, но се засуети в последния момент.
Домакините се върнаха в мача буквално с първата си по-сериозна атака. В 33-ата минута Венко Братанов пое топката в пеналтерията на гостите, обърна се и под носа на двамата централни бранители мушна коженото кълбо във вратата на Свиленград 1921. Попадението даде импулс на футболистите на Созопол, които започнаха да търсят още един гол. И го постигнаха. В 44-ата минута, след разбъркване в наказателното поле на Свиленград 1921 най-съобразителен се оказа Живко Димов, който с мощна тупалка възстанови цифровото статукво.

В началото на втората част Созопол направи пълен обрат. Само 180 секунди, след започването на полувремето Желязко Тодоров отклони центриране с глава и прати коженото кълбо във вратата на гостите от граничния град – 3:2.

В 70-ата минута Светослав Татьозов от Свиленград 1921 проби мощно в половината на домакините и бе фаулиран в наказателното поле. Главният съдия Георги Кабаков не се поколеба да посочи бялата точка. От 11-метровия наказателен удар Таско Попов оформи крайното 3:3.
В последните минути гостите доиграха срещата с човек по-малко, след като Николай Колев си заработи два бързи жълти картона.

СОЗОПОЛ - СВИЛЕНГРАД 3:3

Созопол: Л.Стефанов, Ж.Тодоров, А.Делчев, М.Красимиров/33 М.Минчев/, С.Дончев, Б.Георгиев, Д.Хаджиев, М.Раев, Т.Стефанов, В.Братанов, М.Мустафа /38 Ж.Димов/

Свиленград 1921: Д.Грабчев, А.Кардашев, Т.Попов, Й.Вранчев, З.Николов, В.Гуджев, Д.Бахчеванов, В-Кочев/46 Б.Зайцев/, И.Ангелов /60 С.Татьозов /77 Н.Парнаров//, Батинов, Н.Колев

Голмайстори: 0:1 Н.Колев /15 минута/; 0:2 В.Гуджев /20/; 1:2 В.Братанов/33/; 2:2 Ж.Димов /44/ ; 3:2 Ж.Тодоров /48/ ; 3:3 Т.Попов /70/

източник: Иван Колев, Е-Бургас