сряда, 8 юни 2011 г.

С четири гола ФК”Созопол” отпразнува първия етап от обновяването на стадиона

Европейски стандарт показа Созопол в неделната вечер, когато на обновения футболен стадион футболистите от ФК”Созопол” играха първия си домакински мач след началото на мащабната реконструкция на спортното съоръжение. Срещата на созополските футболисти с ФК”Чирпан”- гр. Чирпан бе последната от 38 кръг на Югоизточна „В”група и класира отбора на четвърто място в групата.

Пред погледите на хилядите фенове и зрители на стадиона футболистите от двата отбора излязоха придружени от деца със спортни екипи на созополския тим. Съдийският състав също излезе на зеления килим придружен от деца, а началото на футболния мач бе даден от кмета на Созопол и президент на футболния клуб Панайот Рейзи, който ритна символично топката в полето на противника.

12-я играч в този оспорван двубой се оказа ревностната публика на Созопол, която емоционално и страстно поддържаше любимия си тим. Толкова публика стадиона никога не бе виждал- деца, млади и стари хора бяха дошли да видят обновения стадион и да подкрепят морските дракони на Созопол. Най- щурата агитка бе заела местата до ВИП- зоната и два тъпана, сирена и десетина пищялки озвучаваха играта, като силата на мошната звукова вълна безпогрешно следеше развоя на мача.Созополските футболисти бяха на нивото на своята публика и демонстрираха най- доброто научено от треньорите си.През първите минути на мача футболистите на двата отбора се изучаваха и проучваха силните и слаби страни, докато дузпа, отсъдена в края на първото полувреме не отпуши мощния заряд на момчетата на Румен Димов. Второто полувреме созополските футболисти направиха показно на противниковия отбор и получиха заслужени бурни аплодисменти от вярната си публика. Нови три красиви попадения във врата на чирпанлии заформиха крайния резултат 4:1. Публиката изригна от емоции, а мощна заря отбеляза победата и началото на втория етап от реконструкцията на стадиона. През лятото предстои монтиране на новите пластмасови седалки на стадиона. Седящите места ще са 2 500. Ще има тренировъчни терени с естествена и изкуствена трева, административна сграда, два паркинга за общо 160 места.

Дълго след края на победния мач футболистите приемаха поздравления от своите фенове под мощното осветление на четирите модерни прожектора на созополския стадион.